Ciągłe robienie makijażu już nie jest konieczne

Nieodzowną czynnością każdej kobiety przed wyjściem z domu jest robienie makijażu. Nie wszystkie robią pełny, czasami czynność ta sprowadza się do pomalowania rzęs, podkreślenia koloru ust czy nałożenia różu. Dokładny makijaż robią kobiety przed wyjściem na jakąś imprezę czy do pracy. Porządnie zrobiony makijaż zabiera trochę czasu, a ponadto nie każda pani potrafi go zrobić. Przed ważną imprezą czy uroczystością panie korzystają z usług kosmetyczek, w gabinetach lub salonach piękności.

Tam właśnie dowiadują się , że tego wszystkiego można uniknąć, robiąc sobie makijaż permanentny. Jest to nic innego tylko przeniesienie tatuażu klasycznego na wybrane miejsca twarzy. Makijaż permanentny w zasadzie dotyczy brwi , powiek i ust i tym się różni od normalnego makijażu, że nie ulega zmyciu czy rozmazaniu i te części twarzy, na których on jest zrobiony, o każdej porze wygląda tak samo wyrazicie. Taki makijaż oszczędza kobiecie mnóstwo czasu każdego dnia.

Najczęściej stosowany jest ten rodzaj makijażu na utrwalenie koloru i kształtu brwi. W takiej sytuacji usuwa się owłosienie brwi i po zniknięciu zaczerwienienia, kosmetyczna nakłuwa skórę i w prowadza pod nią barwnik ziołowy, taki sam, jak ten przy tatuażu. Po zabiegu, miejsce nakłucia jest zaczerwienione i lekko spuchnięte, ale te dolegliwości znikają po kilku dniach. Wykonujący tego rodzaju makijaż kosmetyce zaznaczają, że nie wszyscy mogą poddać się takiemu rodzajowi makijażu.

Nie mogą go sobie wykonywać osoby z chorobą nowotworową, ostrą cukrzycą, kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Makijaż permanentny niewskazany jest również osobom, u których co jakiś czas pojawia się opryszczka lub mają skłonności do przeziębień.Osoby w starszy wieku również nie powinny stosować makijażu permanentnego ze względu na zbyt niska zawartość kolagenu w skórze. Osoby, które zamierzają się poddać zabiegowi, przez 3 dni przed nim i 3 dni po nim, powinny zażywać lek przeciw opryszczce, który przepisuje lekarz. Innych przy6gotowań do zabiegu w zasadzie nie ma.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s